تبلیغات
بچه های باحال هوشبری 89 گیلان

بچه های باحال هوشبری 89 گیلان
تنها راه کشف ممکن ها,رفتن به ورای ناممکن هاست...
پیوندهای روزانه

مطلبی که هم اکنون درشرف خواندن آن هستید حاصل بررسی چند ساله جمعی ازدانشمندان IBRI (مرکز پژوهش های خرخونی ایرانIran s book worn research center ) است وجزء اسناد فوق محرمانه این سازمان تلقی میشود.

پروفسور جیمز مور و گروه همراه در تحقیقات جامعه شناسی پدیده خرخونی یا به عبارت بهترkharkhunism این پدیده را از بحث های جدی جامعه بشری به خصوص درنزدیکی امتحان پایان ترم میدانند!آنها می گویند که بانزدیک شدن زمان امتحانات سوال هایی چون "امروز چقدر درس خوندی؟" و"امشب چی میخوای بخونی؟" وغیره بین بچه ها متداول میشود.این مقاله قصد دارد به چگونگی شیوع و ابتلا به این بیماری وبررسی کلی این پدیده استثنایی بپردازد:اگر دقت کنیم بچه ها ازنظر درس خوندن به سه گروه تقسیم میشوند:

الف)خرخوان ها

ب)خر زن

ج)دسته سوم.

حال میخواهیم به بررسی اجمالی هریک از این سه گروه بپردازیم:

خرخوان ها

تعریف:موجودی دو پا که متوسط ساعات درس هفتگی اش درغیر ایام امتحانات بالای ۱۵ساعت باشد یا درهمه مقاطع زمانی و هرشرایطی بتواند به درس فکرکند!

همیشه می توانید یک خرخون را از روی نشانه های زیر بشناسید:

۱.وضع کتاب وجزوه

تجربه نشان داده است که کتاب وجزوه فرد خرخوان یکی از ابزارها و Landmark های شاخص درشناخت این افراد است.درزمینه کتاب شما میتوانید به خط کشی پاراگراف ها،علامت خوردن صفحات،چین وشکاف ها در جهت lateral به medial یا superior به inferior ، تا خوردگی های antrolateral ، posrtomedial و غیره در صفحات کتاب ، ورق ورق شدن کتاب و حتی اصل وجود کتاب درباره اول ترم تا وسط ترم توجه کنید.درضمن جزوه این گروه به علت کثرت کپی شدن و همچنین استفاده از آن در موقعیت های مختلف معمولا دارای آثاری چون کمرنگ شدن خودکار یا مداد،به جا ماندن دایره های ناشی از لکه های چای یا قورمه سبزی وقیمه و غیره ، تا خوردگی ،لوله شدگی ، واثرات انگشت nنفر آدم که با آن میتوان یک کلکسیون بازکرد،می باشد.

۲-وضع ظاهر:اگر شما به وضع یک خرزن توجه کنید او را شبیه گرگینه ای می یابید که به نور کامل ماه نزدیک میشود.به این معنی که کم کم اثراتی چون قرمزی مداوم چشم ها،گو د افتادگی دورچشم،آشفته تر شدن وضع مو،نتراشیدن ریش،وسبیل در آقایان(البته این مورد100%درست نیست!) اتو نشدن و چروکیدگی لباس وهمین طور ساکت بودن ،حساس شدن و کاهش حس شوخ طبعی ظاهر میشود.

3.وضع اجتماعی

افراد این گروه در آغاز ترم در همه کلاس ها هستند ولی در اواخر ترم غیبت های آنان شروع میشود. برخی ممکن است تصور کنند این عدم حضور اصطلاحا به دلیل " توخط اومدن" و "باحال بازی" آنهاست ولی جدا هشدار میدهیم که فریب ظاهر را نخورید! وقتی می توانید از خرزن نبودن این افراد مطمئن شوید  که آنها درساعات درسی اولا دردانشگاه باشند و ثانیا در کتابخانه حضور نداشته باشند! افراد خرزن با نزدیک شدن به زمان امتحان ،دیر به دانشگاه آمده و زود میروند و همچنین برنامه های تفریحی را با بهانه ها موجه مهمان بودن،مهمان داشتن،سردرد داشتن شرکت نمی کنند.

اما خرزن ها رامیتوان به سه دسته تقسیم کرد:

1.خرزن بامرام (بارز)

افراد این گروه که دسته قابل توجهی هستند به جرم خود معترف اند.این گروه را میتوان به آسانی و ازروی علائم بالا شناسایی کرد.این افراد به عنوان منابع جزوه ای و تقلبی مطرح هستند و از اول ترم با تلاش جدی و در عین حال نشان دادن تلاش های خود،مشغول درس خواندن هستند.معمولا این افراد بی خطراند و باکمال صمیمیت تجارب خود را صادر میکنند.(البته اگر فکرنکنند تنها خرزن دنیا هستند!)

2.خرزن منافق یا شب امتحانی نما

خطرناک ترین گروه خرزن ها که همواره ضربه های جبران نا پذیری به اطرافیان خود وارد کرده اند.شب امتحانی نماها معمولا در طول ترم این گونه نشان می دهند که درس نمیخوانند وحتی تظاهر به نگرانی درمورد نمره و امتحان میکنند.(مثلا هی میگویند:می افتیم) معمولا این افراد نقش خود را آنقدر خوب بازی میکنند که اعتماد دوباره بقیه را به دست می آورند ولی وای از وقتی که نمرات بیاید.معمولا نشانه های داده شده برای شناسایی این گروه کارآمد نیست چون به ندرت پیش آمده آنها به وضع کتاب یا ظاهر خود توجه نکنند.اغلب علائم سوم (وضع اجتماعی) در شناخت آنها موثر است.یکی ازنشانه های خاص آنها داشتن زبان چرب ونرم و کلام متقاعد کننده و قدرت نقش بازی کردن قوی است. این افراد  تنها با حضور افراد غیر شناس به کتابخانه یا مکان درس خواندن عمومی می روند تا به آنها برچسب خرخونی نخورد! البته این افراد را می توان از روی غلو در تکیه کلام های "درس نخوندم" ، "وای هیچی بلد نیستم"،"اگه امتحان بگیره ،پاچیدم!" "حوصله داری بابا! الان هر کاری میچسبه غیر درس!" ،" فکر نکنم امروز چیزی بخونم!" و " بابا بی خیال درس،هنوز یک ماه مونده!" و ... شناخت. جالب این مطلب این است که این افراد به دیگران تهمت خرخونی میزنند!

3.خرزن مخفی یا انفجاری

معمولا در هر دوره  افرادی هستند که در  طول ترم ازنظر درسی مورد توجه دیگران نیستند ولی به محض برگزاری امتحان وآمدن نمره مورد توجه قرار میگیرند! یکی از ویژگی های این افراد،سکوت خاص آنهاست بطوریکه تا زمان نیامدن نمره ها ،اصلا به چشم نمی آیند. معمولا افراد این گروه دوام کمی دارند و با مشخص شدن صفت خرخوانی در آنها به یکی از دو دسته بالا (بارزیا شب امتحانی نما) ملحق می شوند. مسلما نمی توان این گروه را متهم به مخفی بازی کرد،چون تقصیر از آنها نیست بلکه از ماست که یا دنبال کشف و دستگیری شب امتحانی نماها ویا کمک گرفتن از خرخون های بارز هستیم، وگرنه با کمی دقت می توانید به فعالیت های خرخونی این گروه پی ببرید!

دسته سوم

اهل معرفت.کسانی از امور دنیوی فارغ اند. به عقیده صاحب نظران بالاترین میزان موفقیت را در امر تحصیل دارند.

اینان در هیچ یک از دسته های فوق جا نمیگیرند...

کجایند مردان بی ادعا؟؟

اینان انسانهای بزرگی هستند که هر گز دست خود را به خون خری الوده نکردند...

درک اوصاف اینان هر کسی را یارای فهم نیست...

هر که در این دام نیست فارغ از این ماجراست


منبع:http://pb89iran.persianblog.ir


طبقه بندی: طنز،
[ شنبه 21 خرداد 1390 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ سمیه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام..به وبلاگ بچه های هوشبری 89 گیلان خوش اومدین! هدف ما از راه اندازی این وبلاگ درست کردن یه محیط صمیمی واسه بچه های کلاسمونه..جایی برای ارتباط و تبادل نظر از راه دور و نزدیک! خلاصه امیدوارم تو وبلاگ ما اوقات خوبی داشته باشید و با نظراتتون مارو یاری کنید! با تشکر...ابوذر بهراد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فال حافظ


فال حافظ