تبلیغات
بچه های باحال هوشبری 89 گیلان

بچه های باحال هوشبری 89 گیلان
تنها راه کشف ممکن ها,رفتن به ورای ناممکن هاست...
پیوندهای روزانه
سلام بچه ها خوبین؟
اگه حوصله دارین و میخاین تو فکر برین ادامه مطلب رو از دست ندین..........مطلبی راجب نوستراداموس گذاشتم که گذشته رو به آینده پیوند میده و اینجاست که میتونید بهتر مفهوم بعد زمان رو درک کنید و دیگه این مفهوم اونقدرهام واستون عجیب نخواهد بود


راستی بچه ها چون مطلب خیلی طولانیه فعلا قسمت اولشو گذاشتم منتظر پیش بینی هاش راجب ایران تاثیرش در آینده جهان و.......... باشید تا چند روز آینده
نوسترآداموس كه نام واقعی‏اش میشل دونوتردام (Michel de Notredame) است در خلال سالهای ۱۵۰۳ تا ۱۵۶۶ میلادی می‏زیست. او جهان را به خوبی می‏شناخت و رویدادهای چهار قرن بعد از خود را با دقت پیش‏بینی نمود. تمامی پیشگویی‏های وی، در مورد حوادث تاریخی به حقیقت تبدیل شده‏اند.

وی پیشگویی‏هایش را در ۱۰ فصل به رشتهء تحریر درآورد و برای هر فصل، نام قرن (Century) را برگزید. هر فصل (یا قرن) از كتابش نیز به ۱۰۰ قطعه تقسیم گشته است، به استثنای فصل ۷ كه به علتی نامشخص در ۴۲ قطعه سروده است.

او قطعات تاریخی خود را در قالب رباعیاتی شعرگونه به نظم كشیده و آنها را به زبانی خاص و بسیار شیوا سروده است. نوشته‏های معمایی او، تركیبی از زبانهای لاتین، یونانی، پرووانسی (Provencal)، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی است. گروهی عقیده دارند زبان این نوشته‏ها به زبان فرانسوی قدیم نوشته شده كه تركیبی از دو زبان یونانی و لاتین است.

نوسترآداموس به تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۵۰۳ در Provence از استانهای جنوبی فرانسه و در خانواده‎ای کاتولیک دیده بر جهان گشود. با توجه به پیشگویی های دقیق وی که باعث دردسر برایش شده بود، برخی از افراد متعصب این شایعه را دامن زده‎اند که اجداد وی یهودی می‎باشند، اما این ادعا به هیچ وجه درست نمی‏باشد زیرا جد پدری وی تاجر بود و با زنی مسیحی ازدواج نموده بود. پدر نوسترآداموس نیز با زنی کاتولیک، زندگی مشترک را آغاز کرده بود.

وی به سال ۱۵۲۲ و در سن ۱۹ سالگی به دانشکدهء «مونت پولیه» رفت تا در آنجا پزشکی بخواند. سه سال بعد، موفق شد دانشنامهء لیسانس خود را دریافت کند و به طبابت مشغول شود.

در آن سالها، بیماری طاعون در فرانسه و مخصوصن قسمت جنوبی این کشور را به طور فراگیر در معرض تهدید جدی قرار داده بود. نوسترآداموس بر خلاف دیگر پزشکان که از منطقهء طاعون زده می گریختند، خود شخصن در میان بیماران حاضر می گشت و به مداوای آنها می پرداخت. نسخه های شفابخش او در آن ایام، شهرت فراوانی را برایش به ارمغان آورد. او در همین زمینه کتابی را به سال ۱۵۵۲ منتشر ساخت.

بعد از این حادثه وی به مدت چهار سال میان شهرهای مختلف فرانسه و ایتالیا به مسافرت پرداخت و در همین سفرها بود که با کتابهای سحر، ستاره شناسی و طالع بینی آشنا گشت.

او در سال ۱۵۲۹ برای دریافت درجهء دکترا به دانشکدهء پزشکی بازگشت. پس از فراغت از تحصیل در شهر Agen فرانسه با دختری کاتولیک ازدواج نمود که ثمرهء این ازدواج، یک پسر و یک دختر بود. اما با شیوع مجدد طاعون، وی همسر و فرزندانش را از دست داد اما مشکلات وی با طرح اقامهء دعوی از طرف پدر و مادر همسرش دوچندان شد.

اما گرفتاری وی با احضارش از طرف دادگاه تفتیش عقاید به کلیسای کاتولیک شهر Toulouse بیشتر شد. در این احضاریه، نوسترآداموس به کفر متهم شده بود.

وی که می دانست محاکمه در نهایت به محکومیت او خواهد انجامید و اعدامش قطعی است از آنجا گریخت و در سال ۱۵۴۴ به شهر سالون فرانسه وارد شد. وی در این شهر ازدواج نمود و صاحب چند فرزند شد.

او در این شهر که آخرین توقفگاهش بود خانه ای را برگزید و آخرین طبقهء آن خانه را به گنجینهء کتابهای خود که شامل موضوعاتی دربارهء سحر، طالع بینی و روانکاوی بود، اختصاص داد.

یکی از مهمترین منابع وی، کتاب رازهای مصر یا De Mysteriis Agyptorum بود. در این اتاق بود که وی شروع به نگارش پیشگویی هایش کرد و آنها را به سال ۱۵۵۵ برای اولین بار به زیر چاپ برد. اندکی بعد آوازه اش همه جا را فرا گرفت و به گوش کاترین، همسر پادشاه فرانسه رسید. وی به دعوت کاترین دو هفته به پاریس رفت و مورد توجه خاص پادشاه و ملکه قرار گرفت.

نوسترآداموس به تاریخ دوم ژوئیهء ۱۵۶۶ در شهر سالون درگذشت و در حیاط کلیسایی در این شهر به خاک سپرده شد. در جربان انقلاب فرانسه، مزارش مورد نبش قبر واقع شد و استخوانهایش به کلیسای سنت لورن (St. Laurent) در شهر سالون منتقل گشت.

مقبره نوسترآداموس در Collégiale St-Laurent,Salon


پیشگویی‏های نوستراداموس:


پیشگویی‏هایی در مورد ژنرال فرانكو (دیكتاتور نظامی اسپانیا)

از بارزترین پیشگویی‏های نوسترآداموس دربارة قرن بیستم، حوادث مربوط به اسپانیا، خصوصن دوران نهضت مردمی این كشور می‏‎باشد و در این میان نقش ژنرال فرانكو به شكلی ملموس قابل رویت است. نوسترآداموس توجه خاصی به كشورهای ایتالیا، فرانسه و اسپانیا داشت، چرا كاتولیكی بسیار متعصب بود.

« افسری از دورترین نقطة اسپانیان می‏آید.
او در آینده‎ای نزدیك، به سمت مرزهای اروپا خواهد رفت.
در یك چشم بر هم زدن، دامنهء ناآرامی‏ها به دریاچهء لایپزیك كشیده می‎شود.
انقلابیون به وسیلهء سپاه بزرگ او شكست خواهند خورد. »

« به زودی فرانكو از مجمع حكومتی در كاستیل (Castile) بیرون می‏آید.
نمایندهء برگزیده‏ای نخواهد پذیرفت و باعث تشتت و چندپارگی می‏شود.
كسانی كه با دی ریورا بودند، این بار به فرانكو ملحق می‎شوند.
آنها از ورود به عرصهء رنج و سختی خودداری خواهند كرد. »

این پیشگویی نیز بسیار جالب است، زیرا در آن به نام دو ژنرال اسپانیایی یعنی فرانکو و دی ریورا اشاره می کند.

مجمع حکومتی که نوسترآداموس به آن اشاره کرده است، عملن با حضور تعدادی از ژنرالهای اسپانیایی از جمله فرانکو منعقد گشت. هرچند که فرانکو در این مجمع، ریاست جلسات را برعهده نداشت اما شرائط در این جلسات به نحوی به وقوع پیوست که باعث شد فرانکو به حکمرانی برسد. محل برگزاری این مجمع در شهر برگوس (Burgos) واقع در منطقهء کاستیل بود. (اسپانیا هم در قدیم کاستیل خوانده می شد)

دی ریورا (پرایمو دی ریورا) ژنرال اسپانیایی می باشد که کودتای نظامی سال ۱۹۲۳ را رهبری کرد.

در آخرین سطر رباعی فوق نیز به بی طرفی اسپانیا در جنگ جهانی دوم اشاره شده است. این بی طرفی نیز بسیار جالب است، زیرا متحدین (آلمان و ایتالیا) در خلال جنگهای داخلی اسپانیا با ارائهء کمکهای مالی، انسانی و تسلیحاتی، همواره در کنار ژنرال فرانکو بودند و مقدمات به قدرت رسیدن او را فراهم کرده بودند؛ با این حال فرانکو در طول جنگ، بی طرفی اسپانیا را حفظ نمود.

            

ژنرال فرانكو (دیكتاتور نظامی اسپانیا)

______________________________________________________________________________

پیشگویی‏هایی در مورد جنگ جهانی دوم

« اهالی سیمبری (Cimbri) با همسایگان خویش پیمان مشترک می بندند.
آنها به اسپانیا خواهند آمد و باعث ویرانی خواهند شد.
مردم متحد نواحی گویان (Guyenne) و لیموزین (Limousin) گروههایی منسجم را به وجود می آورند.
آنها عرصه را بر دشمن تنگ می کنند. »

ساکنین سیمبری از قبائل ژرمن بودند که در دامنهء راست رشته کوههای آلپ زندگی می کردند و اجداد مردم آلمان می باشند.

منظور از همسایگان، کشورهای ایتالیا و آلمان می باشند که ورود این دو هم پیمان به اسپانیا و ویرانی آن، اشاره به جنگهای داخلی اسپانیا می باشد؛ زیرا در آن درگیری های خونین، آلمان و ایتالیا، کمکهای فراوانی را در اختیار ژنرال فرانکو (حاکم نظامی اسپانیا) قرار دادند.

مردم متحد نیز ساکنین سواحل نرماندی در شمال غربی فرانسه هستند که متفقین از آن نقطه وارد خاک فرانسه شدند. از طرفی آلمان نازی، نیروهای احتیاط خود را از منطقهء تولوز فراخواند تا برای نبرد با نیروهای متفقین به نرماندی اعزام شوند. اما دو گردان از نیروهای چریکی فرانسه در گویان و لیموزین بر ارتش آلمان نازی یورش بردند و حرکت آنها را به سمت سواحل نرماندی با تاخیر مواجه ساختند.

(گویان در جنوب غربی فرانسه و لیموزین در شمال گویان واقع است)

پیشگویی‏ها در مورد آدولف هیتلر


« در نزدیکی راین و کوههای نریکام (Noricum) ،
رهبری بزرگ زاده خواهد شد.
او در برابر روسیه و مجارستان از خود دفاع می‏کند.
سرنوشت او در پرده‏ای از ابهام باقی خواهد ماند. »

راین = از رودهای معروف اروپا که از آلمان نیز می گذرد.
نریکا = نام منطقه‏ای قدیمی در باواریا

هیتلر در مرز باواریا و اطریش به دنیا آمد، بنابراین پیشگویی بسیار دقیق می‏باشد.

پیشگویی در معرفی حزب نازی

« نوعی جدید از فلاسفه و صاحبان اندیشه، ظهور خواهند كرد.
آنها مرگ، طلا و مقام را خوار می‎شمارند.
به زودی در مرزهای آلمان به دنیا خواهند آمد.
پیروانش از پشتیبانی و مساعدت آنها برخوردار خواهند شد. »

نوسترآداموس در این رباعی، به حزب نازی با تمام شاخه‏ها و مجموعه‏هایش اشاره كرده است. مفاهیم نازیسم در اطریش و به طور بارز در وین، تبلور و جلوه یافتند و در این در زمانی بود كه هیتلر در این شهر زندگی و تحصیل می‎كرد. اولین هسته‏های حزب ناسیونال سوسیالیسم موسوم به نازی در وین و ایالت باواریا به وجود آمدند. نوسترآداموس به این موضوع دقیقن اشاره كرده است، چرا كه اطریش از جنوب در مجاورت آلمان و ایالت باواریا قرار دارد.

خوار شمردن طلا و مقام نیز از جمله روش‏هایی بود كه حزب نازی برای پیشبرد افكار و اصول حاكم بر اندیشهء خود به كار می‏برده است.

اشارهء تقریبی به نام هیتلر

« حیواناتی درنده و هار از شدت گرسنگی رودها را پشت سر می‎نهند.
هیستر (Hister) به زودی بر مناطق وسیعی دست خواهد یافت.
پیشوای بزرگ در حصاری آهنین كشیده خواهد شد.

در این زمان شهروندان آلمانی، هیچ قانونی را مراعات نمی‏كنند. »


نبرد استالین گراد

برخی مورخین اعتقاد دارند كه واژهء هیستر از نام لاتین رود دانوب یعنی Ister مشتق شده است.
رباعی مذكور به اشغال نطامی فرانسه توسط آلمان نازی در سال ۱۹۴۲ اشاره دارد. این نبرد سریع و بسیار سنگین را باید عملیات عبور از رودخانه‏ها نامید.

در پایان رباعی، نوسترآداموس از پیشوایی بزرگ سخن می‏گوید كه به نظر می‏رسد منظور همان مارشال پتن (Petain) فرانسوی باشد كه در سال ۱۹۴۰، مجلس نمایندگان فرانسه، ادارهء قوای سه گانه را برای مدتی نامعلوم به او سپرد، اما فشارهای آلمان باعث شد كه در سال ۱۹۴۲ از قدرت كناره‏‎گیری كند.


استالین


گوشه‏ای از حوادث دوران هیتلر

« قبل از مرگ سیمرغ (Phoenix) ، بسیاری جان خواهند باخت.
او پس از ۶۷۰ ماه، آرامگاه خود را خواهد یافت.
او در این فاصله، سالهای ۱۹۱۵، ۱۹۲۱ و ۱۹۳۹ را پشت سر می‏گذارد.
در سال ۱۹۱۵ اسیر بیماری می‎شود.
در سال ۱۹۲۱ شمشیر و آتش به همراه دارد.
در سال ۱۹۳۹ هدف بارانی از آتش واقع خواهد شد. »

این قسمت از پیشگویی نوسترآداموس مربوط به شش بیتی‏هایی می‏باشد كه ضمیمهء رباعیات اوست. مجموعهء این شش پاره‏ها به ۵۸ عدد می‏رسد كه به علتی نامشخص، جدا از رباعیات وی به نظم كشیده شده‏اند. اما مهمترین نكته شش بیتی فوق، اشارهء صریح به اعدادی خاص است.

سیمرغ، پرنده‏ای افسانه‏ای و ناشناخته به شكل كركس است كه نشان رسمی آلمان نازی بود. مصری‏ها بر این عقیده هستند كه سیمرغ، قرنهای بسیاری زندگی می‏كنند، آنگاه خود را به آتش می‏كشد تا جزئی از شاخسار درختان گردند. سپس ماده‏ای سیال از خود خارج می‏سازد و آن را در معرض اشعهء خورشید قرار می‏دهد. مدتی بعد، سیمرغ به مشتی خاكستر تبدیل می‏گردد. بعد از طی این مراحل، سیمرغ دوباره به شكل جوانی بسیار قدرتمند به حیات دنیوی باز می‏گردد.

این پرندهء خیالی بی‏شباهت به هیتلر نمی‏باشد، زیرا بر اساس اطلاعات موجود، هیتلر در آخرین لحظات و قبل از سقوط كامل برلین به دست نیروهای ارتش سرخ، دست به خودكشی زد و اطرافیانش، جنازهء او را به آتش كشیدند.
هیتلر در آوریل ۱۸۸۹ به دنیا آمد و در آوریل ۱۹۴۵ درگذشت. بنابراین عمر وی به رقم ۶۷۰ ماه پیشگویی شده بسیار نزدیك است.

هیتلر به سال ۱۹۱۵ هنگامی كه در خدمت ارتش بود، دو بار مجروح گشت.
به سال ۱۹۲۱ دورات قدرت و شكوه حزب نازی فرا رسید، زیرا در اولین گردهمآیی بزرگ این حزب، تعداد اعضای اصلی آن، شش هزار نفر بود.
به سال ۱۹۳۹ اوج اقتدار نظامی، صنعتی و اقتصادی حزب نازی و آلمان بود. در این سال، ارتش مقتدر آلمان، با حمله به لهستان، آتش جنگ دهشتناك دوم را برافروخت.

پیشوای بزرگ رایش

« شخص اول رایش سوم، بدتر از نرون خواهد بود.
او در ریختن خون انسانها، بسیار بی‏‎پرواست.
او كوره‏های آدم سوزی را دوباره احیاء كرده و دوران طلایی را متوقف خواهد كرد.
پیشوای بزرگ، باعث رسوایی‎‏های فراوان خواهد شد. »

در این رباعی، صریحن به هلوكاست و جربان سوزاندن انسانها در جریان جنگ جهانی دوم اشاره شده است. كوره‏های آدم سوزی، از جمله ابزارهای كشتار دسته جمعی حزب نازی بود.

كوره‏های آدم سوزی

« نرون جدید، سه كورهء انسان سوزی در اختیار دارد.
او جوانان را زنده زنده در میان آتش می‏افكند.
بسیار سعادتمندند كسانی كه از این سرنوشت به دور مانده‏اند.
سه تن از اطرافیانش به ترور او دست خواهند زد. »

هیتلر و سران حزب نازی به این نتیجه رسیدند كه برای رهایی از بعضی گروههای مزاحم و مخالف، می‏بایست به شیوهء كشتارهای دسته‏جمعی روی آورند. بدین منظور، در كنفرانسی كه به تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۴۲ به ریاست «هیدبرگ» آلمانی در حوهء شهر برلین برگزار گردید، برای حل بسیاری از مشكلات اروپا و آلمان، از جمله یهودیان، سوزاندن آنان در كوره‏های گاز پیشنهاد شد. [size=13]سه كورهء معروف آدم سوزی هیتلر عبارت بودند از : آشویتز (Auschwitx) ، داخو (Dachau) و بركنو (Birkenau)

در اواخر جنگ جهانی دوم، گروههای متعددی در داخل آلمان، به مخالفت با حزب نازی و شخص هیتلر پرداختند؛ از جمله سه تن از اطرفیان بانفوذ هیتلر در اقدامی ناموفق، دست به ترور او زدند. این سه تن عبارتند بود از : كارل كوردلر ، ژنرال بك (Beck) و سرهنگ فون اشتافن‏برگ (Von Staunffenberg)

به تاریخ ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۴، سرهنگ فون اشتافن‏برگ (از افسران عالیرتبهء آلمان نازی)، بمبی را در مقر هیتلر و هنگام برگزاری یكی از جلسات افسران ارشد با هیتلر در راستنبورگ (Rastenburg) كار گذاشت. بمب منفجر شد، ولی چند لحظه پیش از انفجار، هیتلر برای پاسخگویی به تلفن از اتاق خارج شده بود و این شد كه هیتلر آسیبی ندید.

سرهنگ فون اشتافن‏برگ

______________________________________________________________________________

پیشگویی در مورد جنگ سرد

« خدایان، جوانب امور را برای مردم روشن خواهند کرد.
گویا آنها در اندیشهء جنگی بزرگ هستند.
بیشترین زیان به شرق وارد خواهد شد. »

نوسترآداموس، ادامهء یک وضعیت آماده به جنگ را میان قدرتهای شرق و غرب پیشگویی کرده است که در نهایت به زیان شرق یعنی اتحاد جماهیر شوروی منجر شد و این کشور، به سال ۱۹۹۱ دچار فروپاشی شد.

پیشگویی‏‎هایی در مورد آسیا

« در تمامی مناطق آسیا، تبعید و مصادرهء اموال ادامه دارد.
این وضعیت در میسیا (Mysia)، لوقیه (Lycia) و پامفیلیا (Pamphylia) نیز حاكم است.
در آنجا، به اسم رهایی از یوغ اسارت، خون انسانها به زمین ریخته می‎شود،
به میدان‏داری پیشوایی مسلمان كه انباشته از مكر و خیانت است. »

میسیا، لوقیه و پامفیلیا امروزه شهرهایی در تركیه هستند. در مورد رباعیات فوق، تحلیلی منطقی یافته نشده است.

جماعت هرمس

« اروپا، بسیار انتظار او را كشید.
اما او هرگز به آنجا باز نخواهد گشت و به زودی در آسیا نمایان خواهد شد.
وی فردی است جدا شده از جماعت هرمس.
او به زودی بر تمام نیروهای در آسیا چیره خواهد شد. »

هرمس از خدایان یونان باستان است كه نزد آنها با عناوین فرستادهء خدایان، الههء راهها و تجارت و خدای بلاغت، نیرنگ و راهزنی خوانده می‏شد. اما این شخص كیست؟ چگونه بر كل آسیا چیره خواهد شد؟ اروپائیان منتظر چه كسی هستند؟ آیا منتظر مسیح هستند؟

پیشگویی‏هایی در مورد فلسطین و اسرائیل

« تازه واردین، مناطقی بدون حصار را بنا خواهند كرد.
آنها اماكنی را كه سابقهء سكونت نداشته، به اشغال خویش درمی‏آورند.
آنها در نهایت لذت و شادی، كشتزارها، خانه‏ها، زمین‏ها و شهرها را خریداری كرده و تصرف می‏كنند.
پس از آن، گرسنگی، طاعون و جنگی بسیار طولانی در آنجا حاكم خواهد شد. »

جنگ شش روزهء ژوئن ۱۹۶۷

« با قانونی جدید، سرزمین‎های تازه‏ای تصرف خواهند شد.
با هجوم سوریه، اردن و فلسطین،
نیروهای اعراب رو به فنا خواهند رفت.
این حملات، قبل از آغاز تابستان خواهد بود. »

این رباعی اشاره به قانونی در خصوص امنیت اسرائیل دارد كه بر اساس آن، دولت اسرائیل اجازه یافت مقداری از سرزمین‎‏های اطراف را به منظور حفط كیان خود، متصرف شود.

در جنگ شش روزه‏ای كه به تاریخ ۵ ژوئن ۱۹۶۷ با حملهء اعراب به اسرائیل آغاز شد، نیروی هوایی مصر كاملن منهدم شد و كرانهء باختری رود اردن و بلندی‏های جولان، نوار غزه و صحرای سینا به تصرف ارتش اسرائیل درآمد.

در متن اصلی كتاب، به جای نیروهای اعراب، از واژهء امپراطوری بربرها استفاده شده است. آغاز تابستان نیز مقارن روز ۲۱ ژوئن هر سال اتفاق می‏افتد كه این امر، نشان دهندهء پیشگویی دقیق نوسترآداموس در این زمینه می‏باشد.

______________________________________________________________________________[ چهارشنبه 20 مهر 1390 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ فرید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام..به وبلاگ بچه های هوشبری 89 گیلان خوش اومدین! هدف ما از راه اندازی این وبلاگ درست کردن یه محیط صمیمی واسه بچه های کلاسمونه..جایی برای ارتباط و تبادل نظر از راه دور و نزدیک! خلاصه امیدوارم تو وبلاگ ما اوقات خوبی داشته باشید و با نظراتتون مارو یاری کنید! با تشکر...ابوذر بهراد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فال حافظ


فال حافظ